Maroko vám nabídne čisté moře a mnoho sportovních i relaxačních aktivit

Rozhodli jste se strávit svou dovolenou v Maroku? Tak to se jedná o velmi správnou volbu. Je totiž nejen exotická, ale i bohatá na krásné zážitky.

Maroko leží na dosah Evropy, ale zažijete v něm něco, co v Evropě nezažijete nikdy. Ať už se to týká jiné kultury, jiného způsobu života, veselých lidí… Většina věcí je v Maroku jinak. Na tomto faktu nezměnili nic ani Francouzi, kteří Maroko několik let kolonizovali.

Autor obrázku: Agnieszka

Dovolená v Maroku vám potvrdí jen to, že život má jiné priority, než uznává běžný Evropan. Obáváte – li se toho, že budete nuceni strávit celou dovolenou ležením na pláži, tak je to obava zbytečná. Maroko nabízí mnoho možností, jak strávit čas –  nakupováním, sportovním vyžitím, koupáním, trávením volného času ve městě či výlety za památkami. Krásným zážitkem, který si rovněž můžete dopřát je výlet na poušť Sahara. Záleží jen na Vás samotných, jaký způsob si zvolíte.

Můžete si užít dovolenou relaxační, aktivní či skloubit oba způsoby dohromady. Aktivně-relaxační dovolená v Maroku bude patřit k zážitkům, na něž budete ještě po návratu domů dlouho vzpomínat.

Jak strávit čas dovolené v Maroku

Sportovní vyžití

Marocké pobřeží i pláže poskytují výborné podmínky pro provozování různých sportovních aktivit. V nabídce naleznete potápění, surfing, windsurfing, plachtění i paragliding. Nejoblíbenějším sportem však stále zůstává surfing. Každoročně se v Maroku setkávají surfaři z celé Evropy. Najdete mnoho surfařských klubů, ale také půjčoven. Nejlepší pláže pro surfing jsou v Rabatu a Agadiru. Zapůjčit si samozřejmě můžete i šlapadla, vodní skútry, tříkolky či čtyřkolky. Hotelové komplexy také nabízejí volejbalová hřiště, tenisová hřiště, fittnes centra a vířivky.

Pokud Vás neláká žádná z činností uvedených výše, vyzkoušejte golf. Golf patří v Maroku k velmi oblíbeným činnostem. Z tohoto důvodu je v Maroku nejvíce golfových hřišť na světě. Pobřeží Středozemního moře a Atlantického oceánu nabízí ideální podmínky k rybaření – nebojte pruty na ryby vám zde půjčí.

V posledních dvou letech se do popředí dostávají i výlety na horských kolech či velbloudech do hor. Dalším adrenalinovým zážitkem, který si v Maroku na dovolené můžete dopřát, je výlet na raftu. Při výletech na raftu se často sjíždějí řeky v pohoří Vysokého Atlasu. Kromě raftu můžete v horách vyzkoušet i lyžování. Na štítech Vysokého Atlasu se drží sníh od listopadu do dubna.

Nejoblíbenější zimní středisko Ukamienden se nachází 70 kilometrů od Marakéše. Na své si přijdou i milovníci horolezectví a horské turistiky. Pro tyto milovníky je jako stvořené pohoří Riftu, Středního Atlasu a Vysokého Atlasu. Nejnavštěvovanějším místem je soutěska Todra.

K dalším nezapomenutelným zážitkům dovolené v Maroku bude jistě patřit návštěva pouštního safari. Při tomto výletu toho zažijete opravdu hodně. Zkusíte si jízdu na velbloudech, čtyřkolkách. Nocovat budete ve stanech. Zažijete návštěvu pouštní oázy, dun i berberských městeček.

Dovolená v Maroku strávená nakupováním

Významnou součást marocké kultury tvoří trhy nazývané súky. V Maroku najdete i velké obchodní centra, kde si můžete nakoupit, tak jak jste zvyklí doma. Ovšem navštívit Maroko a nezažít atmosféru místních tržnic, je skoro hříchem. Místní prodejci berou komunikaci a smlouvání se zákazníkem, jako svou každodenní náplň práce. Při příchodu zákazníka prodejce značně ožije a obchodování si doslova užívá.

Vůbec se nelekejte toho, že Vám obchodník nabídne čaj a pozve Vás k sobě domů. V Maroku je toto zcela běžnou záležitostí. Předností, ale zároveň i velkou zajímavostí marockých tržnic je ten fakt, že na mnoha místech máte možnost přímo sledovat proces výroby zboží. K typickým suvenýrům, které si z Maroka lidé vozí domů, patří koberce a předložky, kožené výrobky a berberské přikrývky.

Dovolená v Maroku strávená koupáním

V Maroku zažijete nádherné koupání především na rozlehlých písčitých plážích. Marocké pobřeží dlouhé 3 500 kilometrů omývá Atlantický oceán a Středozemní moře. Na většině pláží leží zlatavý tmavý písek. Moře je teplé a průzračné.

Dovolená v Maroku – volný čas ve městě

Pro zpříjemnění či zkrácení dlouhé chvíle můžete využít nabídky barů, diskoték či restaurací. Ve většině turistických destinací najdete těchto zařízení mnoho. Využít volné chvíle ve městě můžete také pro návštěvu místních koželuhů. Na vlastní oči tak uvidíte, jak koželuhové vytváří z kvalitní marocké kůže výrobky.


Comments are Closed

© 2024: MeziPristani.cz | Travel Theme by: D5 Creation | Powered by: WordPress