Jak vybrat ideální cestovní pojištění?

Pokud vyrážíte za hranice České republiky, musíte s sebou mít „přibaleno“ i cestovní pojištění. Kryje vás v případě, že budete potřebovat lékařskou pomoc. Cestovní pojistku je třeba vybrat správně. Poradíme, na co je třeba si dát pozor!

www.mezipristani.cz_online_ergo_cz_nahledovy

Výše léčebných výloh

U pojištění na zahraniční cesty musíte v první řadě sledovat výši léčebných výloh. Vyjadřují částku, kterou za vás pojišťovna v případě pojistné události vyplatí. Pojistnou událostí je lékařské ošetření, transport do nemocnice, pobyt v nemocnici a také transport zpět do České republiky. Bez pojištění byste museli vše hradit sami. Cena za takové služby se může vyšplhat i do milionů korun.

Podmínky smlouvy

Má-li vás cestovní pojištění do zahraničí krýt, je třeba znát jeho podmínky. Bedlivě si je přečtěte a pokud máte nějaké pochybnosti kontaktujte pojišťovnu a nechte si vše vysvětlit. Někdy je pojistka limitována například nadmořskou výškou, pobytem na určitém území apod.

Pozor na výluky

Pozorně si přečtěte výluky z pojistky. Pojištění na hory se například nemusí vztahovat na sáňkování apod. Pokud pojistka nezahrnuje aktivity, kterým se na cestě budete věnovat, je třeba zřídit připojištění. Často je třeba se připojistit pro rizikové sporty.

www.mezipristani.cz_online_ergo_cz_02

Důležitá připojištění

Dobré cestovní pojištění v sobě zahrnuje i úrazovou pojistku. Jeho součástí může být i pojištění zavazadel a pojištění odpovědnosti. To vás chrání v případě, že druhé osobě způsobíte újmu na zdraví nebo na majetku. Více se o pojištění odpovědnosti dozvíte v tomto článku.

Kontakt vždy u sebe

Pojišťovny vám musí dát kontakt na asistenční službu. Na tu se obraťte v případě, když budete potřebovat pomoc, a to neprodleně! Kartičku s číslem noste neustále u sebe!

www.mezipristani.cz_online_ergo_cz_01

Kde sjednat?

Jestliže nechcete platit více, než je nutné, sjednejte si cestovní pojištění onlajn. Ušetříte tím nejen čas, ale i peníze, protože pojišťovny nabízí slevy a různé bonusy.


Comments are Closed

© 2024: MeziPristani.cz | Travel Theme by: D5 Creation | Powered by: WordPress