Jak se dostat do Anglie s autem? Vyzkoušejte trajekt

Do Velké Británie se můžete dostat i s vlastním automobilem nebo motocyklem. Do letadla se s těmito dopravními prostředky pochopitelně nedostanete, můžete ale vyzkoušet například plavbu trajektem. Nabídka spojů do Spojeného království je pestrá, takže si lze vybrat, zda poplujete z Francie, Belgie, Nizozemska nebo dokonce ze Španělska.

Ljusetitunneln / Pixabay

K nejoblíbenějším spojům patří trajekty, které do Velké Británie míří z francouzských přístavů. Podle čeho si trajekt vybrat?

V první řadě záleží na trase vašeho výletu a na tom, kam chcete vlastně dojet. Stejně tak je důležité, jestli se poté v Británii chcete dostat na konkrétní místo, nebo vám jde hlavně o to, přeplout co nejrychleji do Anglie, abyste mohli dál pokračovat po vlastní ose.

Trajekty vyplouvají pravidelně

K nejčetnějším spojům patří trajekty na trase z Calais nebo Dunkerque do Doveru. Ve všední dny jezdí oba spoje patnáctkrát denně a trvají 45, respektive 90 minut. Do přístavu tak můžete dorazit prakticky kdykoliv, aniž byste dlouze čekali na odjezd, a při vašem výletu Evropou se nemusíte řídit žádným striktním programem.

Kromě toho můžete z Francie doplout trajektem do anglického Portsmouthu, Poole nebo Plymouthu.


Comments are Closed

© 2024: MeziPristani.cz | Travel Theme by: D5 Creation | Powered by: WordPress